Достапни линкови

ОН - Нимиц во Атина и во Скопје од 9 до 11 септември


Посредникот на ОН во спорот за името Метју Нимиц ќе го посети регионот од 9 до 11 септември, информираат во ОН. Тој ќе ги посети Атина и Скопје и „ќе се сретне со високи владини претставници на двете земји за да ги продолжи разговорите за изнаоаѓање заемно прифатливо решение за спорот за името“, се вели во одговорот што ни го испратија од прес службата на ОН.
XS
SM
MD
LG