Достапни линкови

Израел тестирал проектили во Медитеранот


Израел соопшти дека денеска, заедно со Соединетите Држави тестирале проектили во Медитеранот, откако претходно Русија објави дека детектирала балистички проектили над морето. Според израелското министерство за одбрана, биле тестирани проектили како цели на нивната против-воздушна одбрана. Сирија соопшти дека ниедедн проектил не паднал на нејзина тереиторија, а Русија објави дека проектилите што ги детектирале, паднале во морето.
XS
SM
MD
LG