Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Утринската температура се движи од 10 до 16, освен во Малешевијата каде ќе биде значително пониска и ќе се спушти до пет степени, а дневната ќе изнесува од 24 до 32 степени. Во Скопје слично време со утринска температура од 13 и со дневна до 30 степени.
XS
SM
MD
LG