Достапни линкови

Дачиќ: обложете се дека Србија ќе биде следната членка на ЕУ


Српскиот премиер Ивица Дачиќ
Српскиот премиер Ивица Дачиќ денеска во Белград и порача на Европската унија да се обложи на Србија како на прва следна држава која ќе стане членка на Унијата. „Србија е цврсто определена за европскиот пат. Сакаме преговорите да бидат што е можно пократки“, изјави Дачиќ, по разговорите со францускиот министер за европски работи Тери Репантен.
XS
SM
MD
LG