Достапни линкови

Авганистан–Талибанците одговорни за нападот врз американска база


Талибанските милитанти соопштија дека тие го извршиле бомбашкиот самоубиствен напад врз американската база во близина на авганистанската граница со Пакистан.Официјални претставници на провинцијата Нангахар изјавија дека нападот се случил изутрината и оти американските и авганистанските сили имале вооружен судир со милитантите. Во соопштение Нато потврди дека имало серија експлозии во таа област но дека немало загинати.
XS
SM
MD
LG