Достапни линкови

Пакистан –во експлозија на бомба тројца загинати војници


Тројца пакистански војниции загинале во експлозија на бомба во Северен Вазиристан во близина на границата со Авганистан. Бомбата била поставена покрај патот и при експлозијата биле повредени 10 други војници. Експлозијата
одекнала кога конвојот од двасет армиски автомобили поминувал покрај патот. Овој регион е познат по присуството на талибанци и приврзаници на Ал Каеда кои се борат во Аваганистан.
XS
SM
MD
LG