Достапни линкови

Во Сарај повреден патник при каменување автобус


Патник се здобил со расекотина на главата откако непознато лице фрлило камен кон автобусот на Јавното градско претпријатие во скопски Сарај.Како што соопшти полицијата, во Полициската станица во Ѓорче Петров, Н.В. возач на автобус на ЈСП со број два, вчера пријавил дека во селото Сарај кај бензинската пумпа додека, непознато лице фрлило камен кон автобусот и преку отворениот прозор погодил патник, кој се здобил со расекотина на главата
XS
SM
MD
LG