Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево, суво и пријатно.Утринската температура ќе се движи од седум до 18, а дневната до 23 до 31 степен.
Во Скопје времето ќе биде сончево, со температура до 28 степени.
Во понеделник се очекува зголемување на облачноста со локален дожд, а кон крајот на денот од север ќе се спушта постуден воздух проследен со засилување на ветерот и опаѓање на температурата за неколку степени.
XS
SM
MD
LG