Достапни линкови

Обама: САД ќе преземат акција против Сирија, но по авторизација на Конгесот


Претседателот Барак Обама изјави дека решил оти САД треба да превземат воена акција против Сирија.
Тој рече дека најпрвин ќе бара авторизација од американскиот Конгрес, кој ќе дебатира и гласа веднаш откако конгресната сесија ќе почне.
Според Обама, воена акција против Сирија треба да се превземе без разлика на тоа дали Советот за Безбедност на Обединетите Нации тоа ќе го дозволи.
XS
SM
MD
LG