Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ на панихида за Тодор Александров


На панихидата во штипско Ново Село по повод 89 годишната од смртта на Тодор Александров присуствуваа жителите на селото и високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу кои министерот за образование Спиро Ристовски, пратеникот Антонио Милошовски како и Јохан Тарчуловски и градоначалникот на Општина Штип, Илчо Захариев Историчарите се уште водат полемики за личноста на Александров, но штипскиот градоначалник, Захариев истакна дека Тодор Александров, кој е роден во Ново село, е значајна личност за македонската историја и за историсокото ВМРО.
XS
SM
MD
LG