Достапни линкови

Груевски: Со овој избирачкиот список Заев победи во Струмица


Проблемот не е до избирачкиот список, зашто со него Зоран Заев победи во Струмица на локалните избори. СДСМ ескивира избори инаку зошто не ги прифати викендот кога им беа понудени на тацна. Ова денеска го кажа премиерот Никола Груевски, коментирајќи ја изјавата на претседателот на СДСМ дека ќе оди на избори само со прочистен избирачки список.Груевски додаде дека може да прифатат и други барања на опозициската партија и промена на изборното законодавство, но дека таа секогаш ќе наоѓа начини да избегнува избори.
XS
SM
MD
LG