Достапни линкови

Сирија-Путин изјави дека обвинувањата за хемиско оружје се бесмислени


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека обвинувањата оти сириската влада употребила хемиско оружје во неодамнешниот напад се потполно бисмислени. Путин за време на неговата посета на Владивосток денеска изјави дека американскиот претседател Барак Обам би требало да води сметка за потенцијалните жрвтви во случај на воен напад врз Сирија. Путин изјави дека би било исклучително тажно доколку САД решат да почнат унилатерална воена акција против Сирија.Обама во петокот изјави дека се уште не донел конечна одлука за напад.
XS
SM
MD
LG