Достапни линкови

Груевски - Брисел е информиран за се


Брисел е целосно информиран за се што се случува во земјата. Ова го изјави премиерот Никола Груевски за, како што рече, обидите на СДСМ да прикаже дека ЕК нема да дознае ништо друго заради тоа што извештајот на ад хок комисијата е само со потписот на нејзиниот претседател Борче Давитковски.
Тој при посетата градската општа болница „8 Септември денеска изјави дека треба да се најде решение за недоразбирањата околу изградбата на црква во струшко Октиси и да продолжи добриот соживот на жителите во селото.
XS
SM
MD
LG