Достапни линкови

Борхарт и Кучи: Заплашувањето сведоци на Косово зема замав


Шефот на ЕУЛЕКС Бернд Борхарт
Шефот на ЕУЛЕКС Бернд Борхарт и косовскиот вицепремиер Хајредин Кучи денеска оценија дека заплашувањето сведоци на Косово земало замав и оти за тоа не треба на ниту еден начин да придонесуваат и новинарите.
Во отворено писмо на Борхарт и Кучи се наведува дека лицата кои донеле важна одлука да сведочат и да овозможат спроведување на правдата, треба да бидат пофалени, наместо јавно заплашувани поради својата храброст.
XS
SM
MD
LG