Достапни линкови

Кипар ги откажа ноќните летови до Бејрут поради Сирија


Сирија
Кипарските авиокомпании започнаа да ги менуваат термините на летовите до Либан поради опасност од започнување воена интервенција на САД и нивните сојузници против Сирија, изјави претставник на „Кипар ервејз“, кој потврди дека од вчера се откажани ноќните летови кон Бејрут.
И францускста компанијата „Ер Франс“, соопшти дека го менува возниот ред на еден од двата секојдневни летови кон либанскиот меѓународен аеродром „Рафик Харири“.
XS
SM
MD
LG