Достапни линкови

Израел се подготвува да се брани од Сирија


Премиерот Бењамин Нетанјаху изјави дека Израел го активирал својот анти-ракетен систем наречен „Челична Купола“ во случај на напади од соседна Сирија. Нетанјаху рече дека Израел не е инволвиран во граѓанската војна во соседната земја, додавајки дека неговата земја ќе одговори со сила на било какви напади. Медиумите јавуваат дека Израел, како земја – сојузник на Соединетите американски држави е во опасност од конфликтот во Сирија.
XS
SM
MD
LG