Достапни линкови

Уапсен лидерот на „Индиските муџахедини“


Индиската полиција го уапсила коосновачот на „Индиските муџахедини“, забранета милитантна група која е обвинета за крвавите напади во Мумбаи, Њу Делхи, Бангалоре и други градови во Индија. Се прецизира дека Јасин Баткал за кој се верува дека ги оркестрирал овие напади бил уапсен вчера во западниот дел на земјата. Оваа група е ставена на американскиот спсиок на терористички организации.
XS
SM
MD
LG