Достапни линкови

Вицепремиерот Бесими во посета на Литванија


Вицепремиерот Фатмир Бесими
Вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими ќе престојува во официјална посета на Литванија. Тој, меѓу другото, ќе се сретне со министерот за надворешни работи Линас Линкевичиус, заменик претседателот на Парламентот Витаутас Гапшис. На средбите вицепремиерот Бесими ќе ги презентира активностите што се преземаат во Македонија во однос на процесот на европската интеграција и статусот на реализација на обврските кои произлегуваат од Пристапниот дијалог на високо ниво.
XS
SM
MD
LG