Достапни линкови

Американски војник е осуден на смрт во Тексас


Американскиот војник Нидал Хасан е осуден на смрт во Тексас поради убиство на 13 луѓе во воената база. Тој призна дека отворил оган врз војниците во воената база при што загинале 13 лица а ранети беа 31.Тој во своето признание истакна дека тој го извел нападот со цел да се одмазди за американските војни против муслинамскиот свет и дека сака да биде маченик. 42 годишниот Хасан е првиот американски војник кој ќе биде егезекутирн во изминатиов половина век.
XS
SM
MD
LG