Достапни линкови

Русија и Пакистан работат на подобрување на односите


Делегација од Пакистан денеска пристигнува во Москва за дводневни разговори. Медиумите јавуваат дека главни теми на двете делегации ќе бидат економските и политичките случувања како и соработката во областа на одбраната. Медиумите пренесуваат дека целта на средбава е продблабочување на билатералните односи кои до неодамна беа заладени. Русија и даде поддршка на Пакистан да стане членка на Шенгејската организација за соработка додека пак Пакистан и помогна на Русија да добие статус набљудувач во Организацијата за исламска соработка.
XS
SM
MD
LG