Достапни линкови

Од понеделник без ограничување на извозот на српска пченица во Македонија


Србија ќе може од понеделник без ограничување да извезува пченица во Македонија, а брашно од 15 септември. Ова го објави српското министерство за трговија, додавајќи дека на тие датуми ќе бидат укинати мерките за условен увоз во Македонија. Во соопштението се наведува дека македонската влада веќе започнала процедура за укинување на спорната одредба.
XS
SM
MD
LG