Достапни линкови

Запленети слики од Путин и Медведев во женска долна облека


Полицијата во Санкт Петерсбург запленила слики од локална галерија на кои, меѓу другите, претседателот Владимир Путин и премиерот Дмитриј Медведев биле насликани во женска долна облека. Не се соопштени детали, но во Русија има закон според кој, навредата на властите е казнива. Според луѓето од галеријата, исто така биле одземени слики од поглаварот на Руската православна црква, насликан со тетоважи, како и од некои парламентарци.
XS
SM
MD
LG