Достапни линкови

Почнува 70. филмски фестивал во Венеција


Во Венеција почнува 70. меѓународен филмски фестивал, венцијанска Мостра на кој 20 филмови се натпреваруваат за Златниот лав .Врачувањето на наградата е на 7 ми септември . Организаторите најавија дека Венецијанскиот филмски фестивал ќе го отвори вселенскиот трилер Гравитација.Филмскиот фестивал во Венеција е еден од најстарите во светот, а првпат е одржан во 1932 година.
XS
SM
MD
LG