Достапни линкови

Шумски пожар во близина на Сан Франциско


Пожарникарите во Калифорнија се оптимисти дека ќе можат да го стават под контрола големиот шумски пожар околу националниот парк Јосемити кој се заканува да доведе до прекин на снабдувањето со вода и струја на градот Сан Франциско. Пожарот избувна пред десетина дена и има зафатено над 600 квадратни километри шума.
XS
SM
MD
LG