Достапни линкови

Собранието на Македонија и за студентскиот стандард


Собранието на Македонија денеска треба да ја продолжи 69 седница. Пратениците, меѓу другото, треба да ги разгледаат и измените и дополнувањата на Законот за студентскиот стандард, на Законот за Бирото за развој на образованието и на Законот за учебници за основно и средно образование, сите по скратена постапка. На денешната седница е и Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за градежно земјиште, во прво читање.
XS
SM
MD
LG