Достапни линкови

Нова рунда преговори Белград - Приштина


Утре во Брисел започнува нова рунда преговори меѓу Белград и Приштина. Шефицата за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон, најнапред ќе има одвоени средби со премиерите Ивица Дачиќ и Хашим Тачи, по што ќе следува заеднички состанок. Главни теми ќе бидат локалните избори на Косово, закажани за 3-ти ноември, како и некои прашања во врска со телекомуникациите и енергетиката.
XS
SM
MD
LG