Достапни линкови

Кинеската економија се стабилизираКинеската влада соопшти дека растот во втората економија во светот покажува знаци на стабилизирање, по еден долготраен пад. Портпаролот на Бирото за статистика изјави дека владата е убедена оти може да ја исполни својата цел з араст од 7,5 насто оваа година. Тој наведе подобрувања во индустриското производство и други показатели кои се однесуваат на месец јули.
XS
SM
MD
LG