Достапни линкови

Собранието ќе ја одржи 69-та седница


Собранието за денеска ја има закажано 69-тата седница. Според најавите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев на неа ќе присуствуваат и пратениците од опозицијата. Исто така седници имаат закажано и неколку собраниски комисии-за политички систем и односи меѓу заедниците, за образование, наука и спорт, за надворешна политика и законодавно-правната комисија.
XS
SM
MD
LG