Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со услови за наоблачување


Метеоролозите за денеска најавуваат продолжување на сончевотот и топло време со услови за умерена облачност. Температурата ќе се движи од 26 до 36 степени. Во Скопје слично време и температура до 34 степени. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG