Достапни линкови

Време - сончево, попладне мало наоблачување


Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло, со мала до умерена локална облачност.
Температурата ќе се движи од 24 до 36 степени.
Во Скопје слично време и до 34 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.
XS
SM
MD
LG