Достапни линкови

Индија: Втор упасен осомничен за силувањето во Мумбаи


Полицијата во Индија уапси втор осомничен за силувањето на жената фоторепортер која била жртва на петмина насилници додека била на работна задача. Нејзиниот машки придружник бил врзан и тепан од страна на насилниците. Жртавата се наоѓа во болница и според информациите е во стабилна сосотјба. Настанот повторно ја разбранува јавноста како и силувањето на студентката во автобус во Њу Делхи што се случи во декември кога имаше жестоки протести и заострување на казнената регулатива. Новото злосторство предизвика протести во Мумбаи и голем бес низ социјалните мрежи.
XS
SM
MD
LG