Достапни линкови

Пакистан: САД потврдија дека ќе ја продолжат поддршката во борбата против тероризмот


Државниот секретар на САД, Џон Кери го увери уште еднаш Пакистан во својата континуирана поддршка во борбата против тероризмот. Во телефонскиотѕ разговор меѓу Кери и пакистанскиот премиер Наваз Шариф, тие наводно разговарале за американската кампања против тероризмот и регионалните безбедносни прашања. Тие исто така разговарале и за тензиите во делот на псорната граница меѓу Индија и Пакистан.
XS
SM
MD
LG