Достапни линкови

Експлозии во Триполи - 29 мртви и 500 ранети


Триполи 23.08.13
Две експлозии одекнале едноподруго во либанскиот град Триполи.
Според наводите, притоа загинале најмалку 29 луѓе додека околу 500 биле ранети. Една од експлозиите се случила пред сунитска џамија во градот.
Деновиве имаше неколку напади врз шиитски цели во Либан каде што се интензивираат тензиите поради граѓанската војна во Сирија.
XS
SM
MD
LG