Достапни линкови

Протести за стоп на насилството во Египет


Група на невладини исламски организации во скопската чаршија организираа мирен протест за „Стоп на насилството во Египет“ . Организаторите велат дека целта на протестот е да се изрази револт против убиствата и насилството врз граѓаните во Египет од страна на војската.

XS
SM
MD
LG