Достапни линкови

Во Македонија нема активни пожари


Од Дирекцијата за заштита и спасување информираат дека денеска немало активни пожари на територија на Македонија. Пожарот кој беше активен предходните денови во општина Битола на потегот помеѓу селата Лисолај и Древеник е локализиран. За гаснење биле ангажирани 106 лица и два хелихоптери на Армијата на Република Македонија. Дежурни лица и хелихоптерите остануваат на местото на пожарот за следење на состојбата, стои во соопштението.
XS
SM
MD
LG