Достапни линкови

Во експлозија на бомба во БиХ ранети 11 луѓе


Единаесет лица биле ранети во експлозија на најверојатно рачна бомба на терасата на еден угостителски објект во Козарска Дубица, соопшти полицијата во Бања Лука. Никој од повредените не бил во животна опасност. Лицето што ја активирало бомбата било уапсено.
XS
SM
MD
LG