Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северен правец.Температурата ќе се движи од 24 до 35 степени.Во Скопје слично време, со температура до 34 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.
XS
SM
MD
LG