Достапни линкови

Русија уверува дека нема да има дискриминација во Сочи


Русија го уверува Меѓународниот олимписки комитет дека нема да ги дискриминира хомосексуалците на Зимските олимписки игри во Сочи идната година и покрај законот со кој се забранува хомосексуална пропаганда. Прописот предизвика остри реакции и критики во јавноста, по што руските власти испратија допис до Меѓународниот олимписки комитет преку кој се изразува уверување дека сите се добредојдени на спортскиот настан.
XS
SM
MD
LG