Достапни линкови

Четири ракети испукани кон Израел


полицијата на местото каде наводно паднале делови од уништената ракета
Израелската војска соопшти дека неколку ракети биле испукани кон Израел денеска од јужниот дел на Либан. Армијата тврди дека една од ракетите била спречена со антиракетниот систем додека три ракети паднале вон израелска територија. Израелските медиуми покажуваат снимки од материјална штета која според властите била предизвикана од проектили од уништената ракета. За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG