Достапни линкови

Српските контрамерки за Македонија во идната недела


Седница на српската влада
Одлуката за тоа дали Србија ќе воведе контрамерки за Македонија поради условувањето на увозот на српска пченица и брашно, веројатно ќе биде донесена во наредната недела. Ова денеска го соопшти српското министерство за трговија. „Србија во минатиот петок официјално побара одговор дали таа одлука е укината, но се уште немаме повратна информација“, изјави помошник министерот за трговија Бојана Тодоровиќ за српската новинска агенција Бета. Таа прецизира дека одлуката ќе биде донесена откако ќе заврши реконструкцијата на српската влада.
XS
SM
MD
LG