Достапни линкови

Иран не верува дека Дамаск користел хемиско оружје


Иранските власти денеска ги отфрлија наводите на сиријската опозиција дека силите на претседателот Башар ал Асад употребиле хемиско оружје во вчерашниот напад врз едно предградие на Дамаск. „Ако таа информација е точна, тогаш тоа го сториле терористички групи“, изјави висок ирански официјален претставник, додавајќи дека на овие групи им е од интерес да ја влошат ситуацијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG