Достапни линкови

Поранешниот египетски лидер Мубарак во домашен притвор


Хосни Мубарак
Поранешниот египетски лидер Хосни Мубарак ќе биде ставен во домашен притвор, соопшти кабинетот на премиерот на земјата. Мубарак се очекува денеска да биде пуштен од затворот во Каиро, откако судот го ослободи од обвиненијата за корупција. Но, тој се соочува со дополнителни обвинувања за наредување на убиствата на демонстранти за време на протестите во земјата во 2011 година.
XS
SM
MD
LG