Достапни линкови

По 30 години, фудбалски натпревар Авганистан - Пакистан


По 30 години, фудбалски натпревар Авганистан - Пакистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

По 30 години, фудбалски натпревар Авганистан - Пакистан

Во Кабул, на 20.08.2013, се одигра пријателски фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Авганистан и Пакистан, прв по 30 години. Победи Авганистан со 3 спрема 0, но резултатот беше во втор план. Главната цел на натпреварот беше зближување меѓу двете соседни земји.
XS
SM
MD
LG