Достапни линкови

Според сириската опозиција, силите на Асад користеле хемиско оружје


Сирија - архива
Сириските опозициски активисти соопштија дека сили лојални на Претседателот Башар ал Асад користеле хемиско оружје за време на напад во близина на Дамаск во кој загинале десетици луѓе.
Овој извештај во моментов не може да биде потврден.
XS
SM
MD
LG