Достапни линкови

Времето денеска умерено облачно и ветровито


Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во западните и југозападните делови променливо облачно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, а температурата ќе опадне во просек за два до три степени. Температурата ќе се движи од 21 до 35 степени.
XS
SM
MD
LG