Достапни линкови

Убиени деветмина милитанти во Дагестан


Безбедносните сили во руската република Дагестан соопштија дека убиле деветмина милитанти, меѓу кои и лидер на терористичка група во градот Буинакск. Рускиот национален антитерористички комитет соопшти дека осомничените терористи биле убиени за време на рација на куќа во населеното место. Лидерот на групата е меѓу убиените. Руските власти веруваат дека групата била ионволвирана во убиства и атентати.
XS
SM
MD
LG