Достапни линкови

Заев очекува од Комисијата да констатира прекршување на уставот


"Очекувам комисијата да констатира дека на 24 декември имало уставни прекршувања", изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев пред денешниот состанок на ад хок Комисијата за расчистување на настаните од 24 декември. Тој истакна дека денешната средба се случува по негова иницијатива.
На денешната средба освен членовите на комисијата, на чело со претседателот Борче Давитковски, учествуваат и лидерите на СДСМ и на ВМРО ДПМНЕ, Зоран Заев и Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG