Достапни линкови

Од Фукушима истекле уште 300 тони радиоактивна вода


Фукушима
Од нуклеарната централа Фукушима која беше оштетена од цунамито пред две години истекла 300 тони многу радиоактивна вода, соопшти „Токио електрик“, компанијата на која и припаѓа централата. Радиоактивната вода, според соопштението, немало да истече во океанот како што било во претходните случаи.
XS
SM
MD
LG