Достапни линкови

Груевски и Заев на седница на Комисијата за 24 декември


На денешниот состанок на Комисијата за извештајот за собраниските инциденти на 24 декември, според дел од македонските медиуми, ќе присуствувале и лидерите на ВМРО ДПМНЕ и на СДСМ Никола Груевски и Зоран Заев и нивни соработници. До овој состанок доаѓа по нивната вчерашна средба на која како последен рок за постигнување согласност за извештајот е 23 август. „Доколку до тој рок не биде постигната согласност, ќе се смета дека не може да се постигне конечно решение", се наведува во заедничкото соопштение по средбата меѓу Груевски и Заев.
XS
SM
MD
LG