Достапни линкови

Воз прегази десетици во Индија


толпа луѓе го запалија возот по несреќата што им ја отежна работата на спасувачките екипи
Воз прегази група луѓе кои се движеле по пруга во истокот на Индија. Повеќе од 30 лица зинале на станицата Дарма Хат во провинцијата Бихар. Претставници на железничката компанија изјавија дека возот не требал да запре на а лицата кои изллегле на пругата очекувале дека возот ќе застане. По несреќата, толпа луѓе го претепале до смрт еден од машиновозачите, додека другиот е во болница.
XS
SM
MD
LG